V životě je mnoho věcí, které nás nějakým způsobem inspirují a formují z nás to, kým se nakonec stáváme.

Z Varů do Hradiště (aneb letní filmové festivaly)

5. srpna 2016 v 11:49 | Eltherine
Léto a prázdniny pro mě jednoznačně začínají příjezdem do Karlových Varů na začátku července, kdy se tam sjíždí lidé ze všech koutů ČR. Mě tam dostala láska k filmu a můj táta, který tam již každoročně jezdí.
Vary jsou pro mě něco jako svátek. Jedna obrovská oslava filmu, kterou nadevše miluji.
Letos poprvé jsem ale sledovala i několik vlogů právě z festivalu, které vytvořili naši čeští youtubeři. (nemluvím o všech)
Viděla jsem asi tři vlogy z Varů a všechny mě neskutečně zklamaly. FILMOVÝ FESTIVAL KARLOVY VARY je přece o filmech, no ne?! A o těch jsem slyšela něco málo akorát u Shopaholic Nicol.
Pokud jedete na filmový festival, neměli byste chodit na filmy?
Tím nechci nikoho kritizovat, spíš bych chtěla uvést věci na pravou míru. Vary jsou nejvíc ze všeho hlavně o filmech a ne o tom, že každý večer jdete na večírek a sledujete celebrity (ty večírky jsou samozřejmě fajn Smějící se).
Já osobně zastávám postavení baťužkářů. Když mi ráno nevyjdou lístky, jednoduše si stoupnu brzo do fronty na film, na který chci. Pokud jste na místě brzy, téměř jistě se dostanete. Já to ale občas nechala na poslední chvíli, ale vyplatilo se.
Nejdelší frontu, kterou jsem kdy čekala, jsem zažila právě letos ve Varech. Kdy jsem si šla s kamarádkou stoupnout na film Anthropoid o tři a půl hodiny dříve - znovu se vyplatilo, protože jsme se dostaly.


Poslední červencový týden zase razím přes celou republiku na mou milovanou MORAVU - tedy přesněji - do Uhershého Hradiště na letní filmovou školu.
Tady bych řekla, že jde o specifičtejší festival. Právě v tom, že jsem lidé opravdu jezdí za filmy. Něteří se chtějí filmem živit, někteří už to dělají. Atmosféra tu není tak pompézní jako ve Varech, ale zase naopak mnohem přátelštější. Každý večer si můžete zajít do letního kina, kde jsme letos zažily snad ty nejlepší zážitky.
Při promítání filmu TRHÁK se totiž zpívalo, křičelo, povzbuzovalo. Všichni tak legendární snímek znali nazpaměť a vy jste si náhle připadali mezi svými. Protože všichni ti lidé v tu chvíli milovali film stejně jako vy.

Kdybych tak měla porovnat tyhle dva svátky filmu, nedokázala bych to. Pro mě jsou oba něčím čarovné, kouzelné! Připadám si tam mezi svými. Možná proto jsou to pro mě nejlepší dva týdny roku!

P.S.: Fotku z Hradiště bohužel nemám. Byla jsem příliš ve hře POKEMON GO Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | E-mail | Web | 7. srpna 2016 v 19:09 | Reagovat

Nikdy jsem na festivalu filmů nebyla. Pro filmového fanouška to určitě je ráj na zemi- z tvého popisu jsem vycítila, že se tam cítíš opravdu skvěle a užíváš si každou vteřinu ;) Já jsem více seriálový typ. Na filmy se zas tak moc nedívám. A stát frontu na film 3,5 hodiny? Měli jste alespoň skládácí židličky? :D Jinak upřímně se mi zdá, že Vary se staly takovým "komerčním" festivalem.. většina lidí tam podle mě jezdí spíš kvůli celebrit, večírků a aby ukázali, jak jsou bohatí.. A to je podle mě škoda!

2 life-fighters life-fighters | 9. srpna 2016 v 21:42 | Reagovat

[1]: Nope, bez židliček. Prostě sedíte, někdy ležíte, ve frontě se spoustou dalších lidí. Ve frontě si navzájem radíte na jaký film by měli ostatní zajít. Bavíte se o tom, co bylo super a co zase ne atd. tím to čekání uteče, i když to neplatí vždy. Do Varů jezdí "komerčně" hlavně ty hvězdy. Letos jsem měla možnost vidět několik z nich, jak přijeli na slavnostní zahájení, odjeli, a pak jsem je viděla znovu v televizi na slavnostním zakončení. A o tom to určitě není.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama